Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Jak přestat kouřit
 od 6.7.2011 do 27.7.2013 jsem kouřil e-cigaretu od 28.7.2013 již nekouřím žádné cigarety
image
image

 

Jak za dva roky přestat kouřit a ještě něco ušetřit.


Základem úspěchu je vyměnit jednu závislost za druhou závislost.Když se rozhodnete přejít z klasické cigarety na tu zdravější a levnější e-cigaretu.Je důležité kouřit jen a jen e-cigaretu.Pokud si řeknete budu kouřit obě venku klasickou a doma elektrickou dopadne to tak že za 3 měsíce budete kouřit zase jenom klasiky.Tyto pokusy jsem vyděl ve svém okolí dost začali slavně kouřit e-cigaretu a už zase bafají klasiku.

Nebojte se toho vy potřebujete nikotin.Já jsem Kouřil e-cigaretu "ego-C"a denně jsem vykouřil 2-4 ml e-liquidu jak kdy podle potřeby.E-cigareta je úžasná v tom ,že ji nemusíš kouříš 10 minut ale potáhneš kdy ty potřebuješ jednou , dvakrát nebo šestkrát a strčíš ji do kapsy kde čeká připravená na další potažení.Z vlastní zkušenosti můžu říci ,že po dvou měsících se mě zlepšil čich a chuť.Kouřil jsem "ORIGINAL SMOKE JUICE" "LIQUA Bright Tobacco".Zkoušel jsem i jiný příchutě ale stále jsem se vracel k mé zaběhnuté značce asi také zlozvyk 20 let kouření jedné značky cigaret krátké červené startky.Zpět k příchutím čím je příchuť sladší tím rychleji upálíte atomizér. V hospůdce nekuřte pravidelně vanilkovou příchutí ostatním je to příjemné jen chvíli.Při příští návštěvě vám řeknou abyste stým smradem šli do P....e. Mě se to nestálo za těch dvou let ani jednou protože Bright Tobacco má tak jemnou vůni že ho v hospůdce vůbec nezaznamenáte . Dokonce jsem si dal několik štráfů i v autobuse plném lidí je pravda že jsem měl ruku s e-cigárem zastrčenou pod bundou a páru jsem vydechoval taky pod bundu.Před nákupem mé první e-cigarety jsem surfoval po internetu jako divý sháněl informace některé jsem našel snadno jiné pro mě důležité jsem nenašel.Pro mě důležitá otázka byla jak silný e-liquid si mám na začátek koupit když jsem vykouřil denně 26 klasických cigaret.Jedna klasická cigareta má 10 mg nikotinu ,když se udává většinou ekvivalent 10 cigaret- 1 tank (1 ml) to by mělo být 10 cigaret krát 10 mg nikotinu rovná se 100 mg nikotinu.E-liquid ale takhle silný neprodávají.Nakonec jsem si koupil jeden 24 mg e-liquid a jeden 18 mg e-liquid napřed jsem si do tanku nalil 24 mg e-liquid a začal kouřit zdál se mě trochu silný.Po vykouření 24 mg e-liquid jsem si do tanku nalil ten 18 mg e-liquid a zjištění nic moc je to slabý druhý pokus nevyšel tak jsem oba e-liquid slil v poměru 1:1 a získal jsem 21 mg e-liquid "což bylo to pravé ořechové" síla akorát.

Takže jak na to?
Jak jsem to udělal já


1. Tři měsíce jsem kouřil jen E-cigaretu.
2. Po třech měsících jsem si sedl a zapálil jsem si klasiku to byla síla hlava se mě roztočila ještě že jsem seděl ani ta chuť nebila to co si pamatuji.
3. Další tři měsíce jen E-cigaretu.
4. Zase jedno klasický cigáro hlava se roztočila jako bych byl v mixeru chuťově mě moc nechutnala ale ještě to šlo.
5. A zase tři měsíce jen E-cigaretu.
6. A zase jsem si zapálil jedno klasicky cigareto už mě vůbec nechutnalo říkal jsem si jak jsem to mohl denně kouřit vytáhl jsem s obtížemi půlku a zahodil bylo mě tak špatně že jsem musel pul hodiny sedět protože jsem se nemohl vůbec hnout.A to  byla i moje poslední klasická cigareta.
7. Po dalších třech měsících ,když jsem dosáhl ročního kouření E-cigarety řekl jsem si proč nezkusit přestat úplně.
8. Moje strategie byla jednoduchá po každých pěti týdnech snížit nikotin o 2 mg. Prakticky je pravda že se mě zvýšila spotřeba e-liquidu na 4-5 mg na den .Víc jak 5 mg jsem prostě za den vykouřit nemohl z časových možností někdy taky musím spát. Tak že tělo si za těch 5 týdnu zvyklo na nižší přísun nikotinu a šup je tu další snížení ať hulíš jak chceš tak na tu hladinu nikotinu co si měl včera se neprohulíš.Když to budete číst tak to vyzní jako bych měl nesnesitelný absťák ale ve skutečnosti absťák vůbec žádný nemáš protože si nic neodepíráš proste máš chuť si potáhnout tak si potáhneš a za minutu zas pak se do něčeho zabereš a máš chuť si potáhnout až po hodině.
9. Po roce když jsem vykouřil svou poslední náplň z 0 mg nikotinu jsem ještě týden nosil e-cigaretu bez atomizeru z vybitou baterkou a když jsem měl chuť si potáhnout pomyslel jsem si "vždyť už nekouříš" a bylo po chuti když to nepomohlo tak jsem si potáhl z atrapy a psychika zamakala. Nejhorší byli ty večery doma u počítače Když jsem vykouřil 10-15 klasických cigaret,1-2 ml e-liquidu v e-cigaretě to jsem v jedné ruce držel myš a v druhé cigaretu.Teď jsem 2 týdny zapínal a vypínal propisku abych tu ruku zaměstnal.

Poměr míchání e-liquid

 

Týdny nikotin e-liquid

poměr díly

poměr díly e-liquid
5 24 24      
5 22 24 11 1 0
5 20 24 10 2 0
5 18 18      
5 16 18 8 1 0
5 14 18 7 2 0
5 12 12      
5 10 12 5 1 0
5 8 12 4 2 0
5 6 6      
5 4 6 2 1 0
5 2 6 1 2 0
5 0       0

 

TOPlist